همه پست ها توسط Arvin Ilbeigi

یادی از یک بنا

یادی از یک بنا

چند عکس از اولین ساختمان اداری بندرگاه نوین انزلی که چند سال پیش، مزاحمِ طرح‌های توسعه‌ی بندر تشخیص داده شد و به فرمان مدیران وقت اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان از صحنه روزگار محو گردید. نه از سنگ اعتراضی برآمد، نه از نگاهبانان میراث فرهنگی و مسئولین محلی.‌

حقیر و سمبلیک

حقیر و سمبلیک

اینجا گران‌بهاترین پهنه‌ی گردشگری ایجاد شده در نتیجه‌ی طرح توسعه‌ی بندرگاه قدیمی بندر انزلی است و این بنای مصیبت‌بار را اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با توسل به تراوشات مغزی پیمانکاران یا مشاوران قدرتمندش ساخته است!

خطاب به شورا

خطاب به شورا

خلع شهردار منتخب شما با حکم قضایی، و به دنبال آن اعلام رضایت و خرسندی اکثریت فعالان اجتماعی و کنشگران حوزه شهر از این اتفاق معمولی، نشان از فاصله تأمل‌برانگیز ذی‌نفعان و حکمرانان اداره‌ی شهر داشت.

زن در جامعه گیلان

زن در جامعه گیلان

کیفیت حضور زنان در جامعه گیلان را می‌توان به عنوان نمونه‌‌ی الگویی موفقی از تعامل پایدار جنسیتی در بافتار فرهنگ ایرانی معرفی کرد.

سیامک دیوشلی

سیامک دیوشلی

سیامک دیوشلی برای ما فقط یک پزشک نبود.

چرا این باخت ناراحتم می‌کند اما عصبانی نمی‌شوم؟

چرا این باخت ناراحتم می‌کند اما عصبانی نمی‌شوم؟

ملوان تنها تیم فوتبال دنیاست که از تماشای شکستش آزار می‌بینم. از وقتی که یادم می‌آید هیچ تیم دیگری چنین حالتی برایم نداشته و احتمالاً نخواهد داشت.

صدای شکستن استخوان

صدای شکستن استخوان

مرکز آمار ایران می‌گوید متوسط درآمد ماهیانه هر خانوار شهری در سال گذشته (نود و هفت)، سه میلیون و ششصد و سی هزار تومان؛ و برای هر خانوار روستایی، یک میلیون و نهصد و پنجاه هزار تومان بوده است.

ناصر رمضانی

ناصر رمضانی

ناصر رمضانی، راویِ جستجوگر، وفادار، خیال‌پرداز و انتقادگر بندرانزلی است. شهری کوچک اما پرآوازه که چهار دهه است نقاش را رها نکرده و در تمام آثارش حضوری حذف‌ناشدنی داشته است.

در بهشت

در بهشت

گفت: در بهشت صحراهاست. چون بنده به ذکر مشغول شود، درختان می‌کارند به نام او تا آنگاه که بس کند. آن فریشته را گویند چرا بس کردید؟ گوید: وی بس کرد.