لینکدین برای سینماگران

لینکدین بزرگترین شبکه متخصصان و کسب و کارها در جهان است که صدها میلیون عضو دارد.  لینکدین مأموریت خود را «متصل‌ساختن متخصصان جهان به هم» تعریف کرده تا آنها را سازنده‌تر و موفق‌تر کند. هم‌اکنون هنرمندان سینما، انجمن‌های صنفی و اتحادیه‌ها، جشنواره‌ها و استودیوهای فیلمسازی نیز حضور پررنگی در این شبکه اجتماعی یافته‌اند که روز به روز بر تعداد و گستردگی فعالیت آن‌ها افزوده می‌شود. در ادامه، راهنمای مختصری از چگونگی ساخت یک حساب کاربری در وبسایت لینکدین در اختیار شما قرار می‌گیرد. برای ساخت حساب کاربری در اپلیکیشن موبایل لینکدین نیز کمابیش همین مراحل طی می‌شود اما از آنجایی که امکانات اپلیکیشن موبایل، بسیار کمتر از نسخه‌ وبسایت است، پیشنهاد می‌کنم نسخه وبسایت را برگزینید. راهنمای زیر هم برای آن نوشته شده است.

1. به وبسایت لینکدین (Linkedin.com) برويد و بر روی Join Now کلیک کنید. لینکدین هنوز در داخل ایران فیلتر نیست و بنابراین به فیلترشکن نیاز ندارید.


2. در صفحه بعد، یک آدرس ایمیل و پسورد پیشنهادی خودتان (پسوردی که می‌خواهید به حساب لینکدین اختصاص یابد) را وارد کنید. سپس بر Agree…  کلیک کنید.

3. در صفحه بعد، نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید و Continue  را بزنید.

4. صفحه بعد متعلق به چک امنیت است و معمولاً از شما می‌خواهید پاسخ تصویری صحیح را انتخاب کنید.


5. در صفحه بعد، مکان اقامت شما را می‌پرسد و معمولاً نام کشور را از روی آی‌پی شما می‌شناسد و کافی ست تا نام شهر  را وارد کنید و Next  را بزنید.

6. در صفحه بعد می‌بایست اطلاعات شغلی خود را وارد کنید. مثلاً من عنوان شغلی‌ام را Documentary Filmmaker  نوشته‌ام و شکل کارفرمایی Freelance را انتخاب کرده‌ام. در قسمت نام کمپانی می‌توانید نامIran Documentary Fillmmakers Association  را جستجو نمایید و از پیشنهادی که می‌دهد، نام پیش‌فرض انجمن را انتخاب کنید. با این کار نشانی صفحه انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند به حساب کاری شما اضافه می‌شود و خواهید توانست در پیشانی صفحه پروفایل خودتان آن را درج کنید.


7. در صفحه بعد، شماره موبایل خود را به حساب لینکدین متصل می‌کنید. اگرچه می‌توانید مثل منSkip  را بزنید و از این مرحله عبور کنید.


8. در صفحه بعد از شما می‌خواهد تا کدی را که برای ایمیلتان فرستاده است، وارد کنید. اگر ایمیلی از لینکیدن دریافت نکرده‌اید، با انتخاب Send again فرآیند ارسال ایمیل را تجدید کنید تا به کد مورد نیاز برسید.


9. در صفحه بعد راجع به وضعیت کاریابی شما می‌پرسد. حالیه می‌توانید با انتخاب گزینه سوم، از آن صرف‌نظر کنید.


10. در صفحه بعد پیشنهاد می‌دهد که مخاطبانِ ایمیل شما را در لینکدین پیدا کند. از این کار هم می‌توانید موقتاً صرف‌نظر نمایید.


11. در صفحه بعد از شما می‌خواهد که یک عکس پرتره، برای آواتار صفحه لینکدین خود بارگذاری نمایید. اگر فعلاً به فایل عکس خودتان دسترسی ندارید، می‌توانید عکس حساب گوگل خود را معرفی کنید یا کاملاً از این مرحله صرف‌نظر (Skip) نمایید.


12. اگر با دسکتاپ یا لپتاپ به سایت لینکدین آمده باشید، در این مرحله به شما پیشنهاد می‌دهد که با اسکن کیو‌آرکد، اپلیکیشن لینکدین را هم در گوشی یا تبلت خود نصب کنید.


13. در صفحه بعد، پیشنهادهایی برای دنبال کردن به شما می‌دهد که طبیعتاً اجباری در آن نیست. با کلیک بر دکمه Finish، ساخت پروفایل لینکدین شما پایان می‌یابد.


14. آخرین کاری که باید انجام دهید، تأیید حساب ایمیلی است که به لینکدین معرفی کرده بودید. به ایمیل خود بروید و بر روی لینک ارسال شده کلیک کنید. اگر ایمیلی نیامده، با انتخاب request a new confirmation link  از لینکدین بخواهید که ایمیلی جدیدی برایتان بفرستد.اکنون شما یک حساب کاربری در لینکدین دارید که می‌تواند به بازاریابی برای فیلم‌ها و پروژه‌هایتان کمک کند و ارتباطات تازه‌ای در مسیر حرفه‌ای شما بیافریند. اکثر جشنواره‌های بزرگ دنیا حساب فعالی در لینکدین دارند و از آن مهم‌تر، مدیران برنامه‌ریزی و تیم اجرایی‌شان معمولاً در لینکدین حضور دارند. این موضوع در خصوص تولیدکنندگان و پخش‌کننده‌ها هم صدق می‌کند. لینکدین امکانات خوبی برای اضافه کردن عکس، ویدئو، مقاله، پاورپوینت و … دارد که با استفاده از آن می‌توانید حساب کاربری خود را غنا بخشیده و مرجع کاملتری برای فعالیت‌های هنری خود بسازید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *