ایده‌ها

فرصتی به نام پرندگان

فرصتی به نام پرندگان

صاحب این دکه‌ی کوچک و ناهمگون با فضای تاریخی پل قدیم غازیان، روزی به ذهنش رسیده تا از عادت «غذادادن مردم به کاکایی‌ها» درآمدزایی کند (قبل از آنکه مدیران شهری به این موضوع فکر کنند). ابتدا تابلویی دست و پا کرده و روی آن نوشته: «نان خشک موجود است؛ ۱۰۰۰ تومان».

گردشگری در پاییز گیلان

گردشگری در پاییز گیلان

می‌گویند پاییز، پادشاه فصل‌هاست. آدم‌های زیادی بر این باورند و پاییز را برای خنکی دل‌انگیز و پالت رنگی‌ چشم‌نوازش دوست می‌دارند. اما پاییز برای ایرانیان، فصل سفر نیست.

تجربه‌ی خیابان سی‌ تیر

تجربه‌ی خیابان سی‌ تیر

گاری‌های غذای خیابان سی تیر تهران -اگر در جزییات طراحی‌شان از هنر بیشتری استفاده شود- یکی از الگوهای خوب برای فضای ارزشمند انتهای بلوار انزلی و دیگر فضاهای گردشگری گیلان هستند.

تیولا

تیولا

«تیولا» پروژه‌ی ساده‌ی چند جوان خلاق است که کامیونتی ارزان را تبدیل به فروشگاه گل و گیاه کرده‌اند.

رصدخانه‌ی شهری

رصدخانه‌ی شهری

رصدخانه‌ی شهری» تهران، ماحصل تلاش یازده ساله‌ای است که برای پایش همه‌جانبه و به‌روز شهر بر بستر GIS انجام شده تا ابزاری مدرن در دست مدیران و برنامه‌ریزان شهری باشد.

موزه‌‌‌‌ی زنده

موزه‌‌‌‌ی زنده

این دکان بزرگ در ورودی شنبه‌بازار را حتماً دیده‌اید. زمانی در اختیار پرسنل نمایندگی روزنامه کیهان بوده و حالا – خوشبختانه – برای پخش روزانه‌ی مطبوعات به شخص دیگری اجاره داده شده است…

خاویار انزلی

خاویار انزلی

خاویار سیاه، با بوی خوشایند، ارزش غذایی فوق‌العاده‌ و قیمت بسیار بالا، الماس غذاهای جهان است.

پل قدیمی غازیان

پل قدیمی غازیان

تفاوت پل قدیمی غازیان با پل جدیدی که یک دهه قبل در کنار آن ساختند، بیانگر تفاوت در دو دیدگاه و تفکّر میان مدیران و تصمیم‌گیران آن زمان و این زمان انزلی و گیلان است